פאדרס

פאדרס

8.1.18

אחת המסורות שסיגלתי לעצמי, היא אחת לתקופה לנסוע עם אבא שלי לראות כדורגל באנגליה.
בגיל 18 הייתה הפעם הראשונה, טיול לפני צבא בו צפינו בלונדון במנצ'סטר יונייטד מתארחת. אנחנו אוהדים שרופים של מנצ'סטר - ככה חינכו אותי.

בגמר הגדול מול באיירן מינכן בסוף שנות ה90, אבי התייאש וכבר כמעט פרש לישון כשבוצע המהפך של שני גולים ב-3 דקות וזכייה בליגת האלופות - ראיתי ניצוץ של התרגשות בעינו של אבי - כמו בוכה, אף פעם לא ראיתי את אבי בוכה, גם לא בהלוויה של סבתא שלי.

מאז טסנו מספר פעמים לאנגליה, פעם ללונדון ופעם למנצ'סטר ואפילו עשינו סיור בעקבות הביטלס בליברפול. אבא שלי צעיר, בן 58 ובפעם הראשונה שלנו בלונדון, אפילו נכנסנו למועדון חשפנות - איזה מגניב זה היה? כמה מכם יכולים להגיד שהם היו עם אביהם במועדון חשפנות? כי זה הקשר בינינו - אבא שלי הוא החבר הכי טוב שלי, איש הסוד שלי ולפעמים גם היה  הגב הכלכלי.
השנה הטיול היה מיוחד: הלכנו לשני משחקים, גם של מנצ'סטר סיטי וגם של מנצ'סטר יונייטד - אני בתור אבא והוא בתור סבא. החלום הבא זה בעזרת השם להביא את הילד שלי לטיול 3 דורות שכזה. הטיול היה מיוחד כיוון שנוספה צלע שלישית בדמות אמא שלי, אתם קולטים? נסעתי למנצ'סטר עם שני ההורים שלי! סוג של טיול בר מצווה שכזה ואיזה כיף זה כיוון שברגעים כאלו - חייבים להוקיר וליצור זכרונות. אנחנו לא יודעים מתי ההורים שלנו יפסיקו לתפקד כהורים שלנו ולכן חשוב לנצור כל רגע.

אני לא אשכח שבאתי לקחת משכנתא והתחייבתי ל-30 שנה. פקיד המשכנתאות אמר שאחזיר את זה לפני. שאלתי אותי אם אני עומד לזכות בלוטו ואני לא יודע? ואז הוא הסביר לי שזה גלגל החיים - ההורים שלנו עוד 30 שנה לא בדיוק יהיו שם, הירושה כאן, ועוד 30 שנה הבת שלי תבוא לקחת משכנתא והבן של היועץ יסביר לה על גלגל המשכנתאות. אגב, ישנו סעיף במשכנתא שאומר שאם אני מת בכל שלב בחיים, המשכנתא מתכסה על ידי חברת הביטוח: מאז אשתי מנסה "לרצוח" אותי, בשבוע שעבר נפלו עליי קופסאות שימורים מהמזווה ללא התראה מוקדמת.

כשיצאנו מהפרימארק עם מלא שקיות ומתנות לנכדים, הבנתי איזה כיף שזכיתי באבא כזה לארג' שהוא גם סבא מפנק, וזה לא מובן מאליו. חווית הכדורגל והמשחק עצמו היו מעולים - אכלנו נקניקיה ענקית בלחמניה עם מלא בצל מטוגן ושתינו בירה כיאה לבריטים מקומיים.

ביום מן הימים כשאהיה סבא, אשמח להיות הסבא הזה, כמו שאבא שלי היום. אז עד הטיסה הבאה למנצ'סטר יונייטד - אנחנו fathers united!