קובי מחט

קובי מחט


מנחה טלוויזיה, במאי קולנוע. כותב ומפיק. בואו לקרוא במה הוא דומה לאבא שלו, מה הוא עושה הכי טוב (והכי גרוע) כאבא, ואיזה צעצוע הוא היה ממש שמח לקבל?


מה הדבר שאתה עושה הכי טוב כאבא?
מקשיב להם. מאפשר להם לספר לי הכל. ולא קופץ מייד כדי לתת את דעתי, חוכמתי, לשפוט או לבקר אותם.

ומה הדבר שאתה עושה הכי גרוע?
מקפל כביסה גרוע. ממש. אולי כי אני פשוט שונא את זה ממש.

במה אתה דומה לאבא שלך?
אני חושב ששנינו מאד אוהבים את הילדים שלנו. ושמחים לתת להם לצפות מהצד באומנות שלנו. אבא שלי צייר ופסל, לא ירשתי אפילו גרם מהכשרון שלו אבל מדי שבת הייתי מתעורר והולך לסדנא שלו וצופה בו יוצר. לא יצא ממני אומן אבל למדתי המון על ריכוז בעבודה, על תהליך יצירה, על הדרך שבה פרשנות קורמת עור וגידים במעשה אומנות. אני חושב שלפעמים כשהילדים שלי פורצים לחדר העבודה שלי ומביטים בתהליך העריכה של סרט, או צופים בי כשאני כותב, הם למדים גם כן, תכונות כמו חריצות, ריכוז, יצירה ועוד, הם משהו שהם יוכלו לקחת איתם בהמשך החיים גם אם לא יצאו כותבים, במאים או מנחים.

הכי קשה בלהיות אבא זה:
הדבר הקשה ביותר בתור אבא או בתור אבא הוא לעבוד מהבית. כחלק מהעבודה שלי אני מבלה גם שעו רבות בעריכה וכתיבה בחדר העבודה שלי בתוך הבית. לכל הנפשות הגרות בבית קצת קשה עם העובדה שלפעמים אבא בבית אבל הוא למעשה עובד. הדלת נפתחת אינספור פעמים, חלק מהכתיבה נעשית כשמישהו יושב לי על הברכיים, אבל היי... בעוד כמה שנים הרי נתרפק על הזכרון הזה אז.... לא מתבכיין מ... עכשיו!

כמה שעות אתה מצליח לשחק עם הילדים בלי להדליק טלויזיה/סלולארי?
בדרך כלל שעתיים של משחק, לאו דווקא שלי יושב על השטיח במשך כל המשחק, אבל בהחלט מתווך, יוזם פעילות, נותן עזרה כשצריך, ומתערב ככשמתקשים. אייפד וטלוויזיה אני מרשה רק בסופי שבוע.

אם היינו שואלים את הילדים שלך, הם היו אומרים שאתה אבא (במילה אחת!):
שתוטניק!

מה התלונה הכי גדולה של הילדים שלך מולך?
היו שמחים לעוד קצת מסכים.

איך אתה עם קבוצות ווטסאפ של הגן/הכיתה: מחובר ופעיל? לא מחובר בכלל?
מחובר לקבוצות הווטסאפ אבל משתדל לא להגיב יותר מדי. אני משתתף פאסיבי בעוד שאשתי גם מגיבה.

איזה צעצוע של ילדים היית שמח לקבל בעצמך?
אוהב צעצועים של גדולים, רחפנים, מצלמות, גאדג'טים, וכולי. הילדים שלי דווקא מאילו שמקנאים בי על הצעצועים שלי.

העצה הכי טובה שאתה יכול לתת לאבות טריים היא:
לנשום עמוק, להינות מכל רגע, ולזכור שילדים לא עושים אותך מאושר. הם יסבו לך הרבה קשיים תסכולים, כאבי לב ואפילו דמעות אבל הם יתנו משמעות לחייך. ומשמעות היא הדבר הבאמת חשוב בחיים.

במילה אחת:
החיים לפני ילדים: משעממים
החיים אחרי ילדים: מלאי משמעות.