דני סירקין

 

דני סירקין


אני דני סירקין בן 46, גר בהרצליה ונשוי למאיה. אני במאי קולנוע וטלויזיה ואוהב מאוד את העבודה שלי שהיא גם התחביב שלי בעצם. בשנים האחרונות אני רץ בעקבות אשתי שנעשתה ספורטאית רצינית. אני אבא משנת 2002 ויש לי שלושה ילדים שאותם אני אוהב יותר מהכל - תמרה 14.5 אביגיל 11.5 אורי 7.5


מה הדבר שאתה עושה הכי טוב כאבא?
מחבק חזק מנשק ומצחיק אותם.

ומה הדבר שאתה עושה הכי גרוע?
לא מבלה איתם מספיק זמן.

איך חשבת שיהיה להיות אבא, ומה קרה במציאות?
לא היו לי כל כך ציפיות. מאוד רציתי ילדים (קצת יותר מאשתי בהתחלה) אבל כשהם נולדו זה היה כמו בום של אהבה. לא הבנתי מה עשיתי בחיים שלי וממה נהניתי עד שהם נולדו.

משפט שנשבעת לעצמך שלעולם לא תגיד לילדים שלך, והנה אתה משתמש בו היום:
יש יותר מדי מאלה לצערי. כשהייתי ילד חשבתי שאהיה יותר מבין כהורה, אבל אני בסוף אני הורה ולפעמים אני קצר רוח או עצבני ואז אני מרגיש כמו כישלון טוטאלי.

במה אתה דומה לאבא שלך?
אני דאגן כמוהו, טוב לא כמוהו הוא היה דאגן מטורף, אבל אני דואג בלב כמוהו ומנסה לשדר את זה פחות לילדים.

איזה טעויות ברור לך שאתה עושה עם הילדים, אבל לא אכפת לך?
☺ לא יודע. אולי הייתי יכול לכוון אותם יותר או משהו חיובי כזה כמו ההורים האובר אצ'יברים. אבל בסך הכל הם גם צריכים קצת ליהנות ולהתבטל. וגם אני.

הכי קשה בלהיות אבא זה:
התחושה שאתה לא יודע הכל, התחושה שאין לך שליטה, התחושה שאתה בעצמך ילד וכשיש מצוקה לפעמים אתה פשוט לא יודע מה נכון לעשות.

כמה שעות אתה מצליח לשחק עם הילדים בלי להדליק טלויזיה/סלולארי?
לא הרבה. מדי פעם אני עושה לעצמי חוק שכשאני בא הביתה אני מניח את הטלפון באיזו קופסה. אז זה ממש נהדר. יותר מדי פעמים אני מרים את הראש מהסלולר ורואה עוד ארבע אנשים שתקועים במסכים בסלון שלי. אז זה טיפה מבאס. כשאני כן מצליח לבלות זמן איכות עם הילדים בלי טלפון זה כמו גילוי. זה מדהים כמה מהר המצב הזה כבש את האנושות. 

אם היינו שואלים את הילדים שלך, הם היו אומרים שאתה אבא (במילה אחת!):
מצחיק.

מה התלונה הכי גדולה של הילדים שלך מולך?
שאני עצבני.

מה הפדיחה הכי גדולה שקרתה לך עם הילדים?
פעם ביום נגד אלכוהול בכיתה של בתי הגדולה, סיפרתי מול כל הכיתה שאצלי בבית שתו חופשי ושגם לא היו להורי כל כך בעיות עם זה שנעשן מדי פעם ג'וינט. לא בטוח שהייתי צריך להגיד את זה. מה שניסתי להגיד זה שאם יש פתיחות ושליטה ואמון בילדים אז אין מה לדאוג. אבל המבטים של ההורים בכיתה גורמים לי להתקפל עד היום כשאני מגיע ליום הורים. 

איך אתה עם קבוצות ווטסאפ של הגן/הכיתה: מחובר ופעיל? לא מחובר בכלל?
אני רק בחלקן לפעמים זה מועיל ולפעמים זאת חפירה נוראית. שמתי לב שכמעט רק האימהות פעילות. אגב אני מהאבות הבודדים שבאים לימי הורים וכדומה. גם זה משום מה תפוס בעיקר על ידי אימהות.

איזה צעצוע של ילדים היית שמח לקבל בעצמך?
טרמפולינה ענקית.

העצה הכי טובה שאתה יכול לתת לאבות טריים היא:
עצה למי שהוא עך סף אבהות: החיים שלכם עומדים להשתנות, ובעיקר היחסים עם בת הזוג שלכם. עצה לאבות טריים: תבלו זמן עם הילדים, הם גדלים נורא מהר ממש כמו בקלישאה.

במילה אחת:
החיים לפני ילדים: שאננים
החיים אחרי ילדים: מאושרים.